W sobotę zmarł Józef Tetla, były starosta pszczyński. Pogrzeb odbędzie się w środę 25 września 2019r. w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Pszczynie.

Na stronie Starostwa Powiatowego w Pszczynie czytamy:

Czytaj więcej...
Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie obchodzi jubileusz 20-lecia. Idea powołania hospicjum zrodziła się z wrażliwości na potrzeby osób w najtrudniejszych momentach życia − umierających, zmagających się z postępującą chorobą nowotworową, a także ich rodzin − osamotnionych i wyczerpanych zaistniałą sytuacją.
 
W ciągu 20 lat hospicjum, które powstało przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie, rozwinęło się w organizację społeczną świadczącą profesjonalną pomoc lekarską, pielęgniarską i psychoterapeutyczną. Niesiona jest pomoc holistyczna, oparta o najlepsze praktyki i rozwijającą się wiedzę z zakresu medycyny paliatywnej i geriatrii. Dziś hospicjum zatrudnia lekarzy, pielęgniarki, opiekunki, rozwija wolontariat, korzysta z wiedzy profesjonalistów, organizuje szkolenia, promuje ideę hospicyjną wśród wszystkich pokoleń poprzez akcje społeczne.
 

Można już głosować na projekty w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim 2020. Łączna kwota przeznaczona na projekty w PBO wynosi 2.500.000,00 zł. Głosowanie trwa od 16 do 30 września br. Wśród projektów lokalnych znalazł się również projekt z Brzeźc:

Projekt nr 15 /lokalne/ Brzeźce / Klimatyzacja do Przedszkola, monitoring przy Ośrodku Kultury, utwardzenie kostką brukową wokół serca wsi oraz placu zabaw, remont 2 pomieszczeń w Ośrodku Kultury oraz zakup wyposażenia. (Orientacyjny koszt: 57 778 pln) Zagłosuj KLIKwLINK

Projekt nr 6 /ogólnogminne/ Cykl koncertów chórów w kościele MB Szkaplerznej w Brzeźcach i w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Studzionce. (Przybliżony koszt: 16 000 pln) Zagłosuj KLIKwLINK

Gmina Pszczyna w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie uzyskała wsparcie w wysokości 84 000,00 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś. Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie: 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych: E-aktywni mieszkańcy województwa  śląskiego i opolskiego, na realizację szkoleń z zakresu podniesienia poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców.

W ramach projektu zaprasza się osoby, które ukończyły 25 rok życia (w dniu poprzedzającym datę uczestnictwa w szkoleniu), zamieszkałe na terenie województwa śląskiego w gminie Pszczyna, do udziału w bezpłatnych szkoleniach, w jednym
z wybranych modułów tematycznych:

Czytaj więcej...

Pochodzący z naszych stron Oskarek, dzięki Państwa pomocy może mieć szansę na systematyczną rehabilitację i być może w przyszłości postawienie samodzielnego kroku. Wkręć się w dobro i nakręć nim jego życie...  W jaki sposób można pomóc? To bardzo proste! Wystarczy zbierać nakrętki i następnie zanieść je do Mizerowa na ul. Wyzwolenia 391 lub do sklepu MARYSIEŃKA w Mizerowie.

Czytaj więcej...
Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u