Miejsce dobre do życia Portal brzezce.info jest pierwszą i najstarszą stroną lokalną w gminie Kultura i sztuka Wiara i tradycja od pokoleń

Przy wsparciu Powiatu Pszczyńskiego w bieżącym roku prace konserwatorskie i restauratorskie przeprowadzone zostaną w dwóch zabytkowych obiektach na terenie ziemi pszczyńskiej.

25 tys. zł otrzyma Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Studzionce na dofinansowanie prac konserwatorskich przy polichromii na stropie nawy. Chodzi o malowidło przedstawiające Jezusa i uczniów z Emaus z XIX wieku, które zostało odkryte podczas generalnego remontu stropu kościoła. 

13,5 tys. zł otrzyma Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach na dofinasowanie prac konserwatorskich i restauratorskich 26 historycznych drewnianych piszczałek organowych. 

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie umowy na przekazanie dotacji na ratowanie zabytków podpisali starosta Grzegorz Wanot, wicestarosta Barbara Bandoła oraz proboszcz parafii w Studzionce - ks. Janusz Ahnert i proboszcz parafii w Brzeźcach - ks. dr Ireneusz Pawlak.

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u