Miejsce dobre do życia Portal brzezce.info jest pierwszą i najstarszą stroną lokalną w gminie Kultura i sztuka Wiara i tradycja od pokoleń

W Rudzie Śląskiej urodziły się czworaczki, których rodzice są mieszkańcami naszej miejscowości. Trzy dziewczynki i jeden chłopiec przyszły na świat w 26. tygodniu ciąży. Najmniejsze niemowlę waży 420 g, największe 710. Przez co najmniej pół roku czworaczki pozostaną pod opieką rudzkich lekarzy. Czworaczki z tak niską masą ciała, to jest wyzwanie dla najlepszego oddziału na świecie. Stan dzieci jest stabilny, są pod respiratorami - powiedział ordynator oddziału neonatologicznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej prof. Janusz Świetliński. Na świecie uznaje się, że już 24-tygodniowe dziecko może przeżyć. Każdemu dajemy szansę, jeśli maleńki dzieciak chce żyć i z tej szansy korzysta, to dalej się go ratuje - podkreślił prof. Świetliński. Rodzice przyjechali do Rudy Śl. z Brzeźc. Słyszeliśmy wiele dobrego o tym oddziale i specjalistach tu pracujących. Wiemy, że miesiąc temu urodziły się tutaj czworaczki - powiedział ojciec dzieci Kamil Jarosz.

Rudzki szpital jest jednym z dwóch ośrodków na Śląsku, który przygotowany jest na przyjęcie wcześniaków - dysponuje kadrą specjalistów i odpowiednim zapleczem w zakresie intensywnej terapii. Oddział neonatologiczny ma kilkanaście stanowisk dla wcześniaków. Od czerwca ubiegłego roku w rudzkim szpitalu działa też pierwszy na Śląsku Bank Mleka Kobiecego.

Źródło: Radio RMF FM/Polska Agencja Prasowa

Serdeczne gratulacje dla rodziców!

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u