Miejsce dobre do życia Portal brzezce.info jest pierwszą i najstarszą stroną lokalną w gminie Kultura i sztuka Wiara i tradycja od pokoleń

W niedzielę 16. 06. br. dzięki pięknej, wyczekanej pogodzie, udało nam się w końcu wybrać na pielgrzymkę rowerową do "Maryjki". Chętnych do wspólnego wyjazdu było 15 osób. Panie z KGW oraz trzech odważnych Panów. Celem naszej wyprawy była właśnie kapliczka z figurką Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwana przez nas "Maryjką" albo "Branicka Panienka Maryja". Kapliczka znajduje się w lasach dawnej Puszczy Pszczyńskiej - to obecnie okolice Suszca. Kapliczkę postawił w listopadzie 1807 roku J. Lukas - leśniczy w lasach książąt Anchalt Coeten w Pszczynie. Do dziś miejscowi dbają o to piękne miejsce kultu maryjnego. Ludzie przynoszą tu swoje radości i smutki, a Matka Boska daje wytchnienie i odpoczynek oraz zrozumienie naszych trosk.

To "magiczne" miejsce, gdzie wyczuwa się bliskość "Maryjki". I my mogliśmy tego doświadczyć. Każdy prosił we wspólnej intencji we wspólnym Różańcu. "Maryjka" jest ciągle odwiedzana przez bardzo wielu wierzących. Cieszymy się, że i my mogliśmy wspólnie przeżyć tak piękne chwile. W drodze powrotnej złapał nas mały deszczyk. Jedna z uczestniczek wpadła do żyta, pocięły nas leśne komary, ale był to wspaniale spędzony czas zakończony "Kawką". Przewodnicząca KGW dziękuje wszystkim za udział i już dziś zaprasza na kolejną wyprawę rowerową - tym razem do ogrodu p. Kapiasa w Goczałkowicach.

Przewodnicząca KGW Brzeźce - Józefina Tetla

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u